Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S O2 spokojenost. Tedy skoro.

19. 08. 2010 17:18:18
Moje potíže, které jsem si určitě svojí neodborností spoluzavinil i sám, jsem popsal v mém předchozím článku. A jak to celé dopadlo? Možná dobrý návod i pro další lidi, co do problémů se stahováním dat v cizině také spadnou.

Shrnu můj problém: jel jsem na Slovensko a tady chtěl prostřednictvím notebooku na internet. Obslužný program O2 mi hlásil chybu č. 619 a že se nelze připojit. Párkrát jsem to ještě zkusil, výsledek stejný, tedy žádný. Pak mi přišla faktura na zhruba 17.500 Kč. V notebooku jsem na radu odborníků zjistil, že skutečně byla data stahována. I přesto, že obslužný program pro připojení na internet mi hlásil, že připojení nelze uskutečnit. Byly to různé aktualizace windows a snad i dalších programů v notebooku. Zřejmě nějak právě v té době nastal čas ty aktualizace zkontrolovat. Data aktualizací se bez mého vědomí a v rozporu s hlášením obslužného programu do notebooku stahovala, prý to jde nějakými jinými kanály, či co. Nerozumím tomu. Pro mne byla směrodatná hláška programu O2, že je chyba a připojit na internet se nelze.

Nepříjemnou situaci jsem se snažil vyřešit tak, že jsem jednak tu strašnou částku zaplatil, aby mi neúčtovali penále, kdyby reklamaci neuznali a napsal jsem přes formulář pro reklamace na stránkách O2 reklamaci s přesným popisem, jak k tomu došlo. Reklamaci jsem odeslal. Překvapilo mne, že mi na můj email nepřišla žádná kopie té reklamace, jak to jinde obvykle bývá. Po týdnu jsem ve své schránce (tedy fyzické poštovní, ne emailové) objevil dopis od O2. S obavami jsem ho nesl domů a doma otevřel. Zde mi O2 sděloval, že vše pečlivě prověřil, nenalezl žádnou závadu, data byla skutečně stahována a proto je moje reklamace neoprávněná a ta se jako taková zamítá.

V tu chvilinku se mne začal zmocňovat neurčitý vztek. Nicméně čtu dále. V dalších odstavcích se mi ale vrátil docela úsměv, protože O2, jak psali dále, celou situaci zvážilo a rozhodlo se stahování dat přes mobilní internetové připojení přeúčtovat na službu data 250MB (nebo tak nějak se to jmenuje). To stojí přes 2.000 Kč. Rozdíl něco přes 14.000 Kč mi dobropisují. Dobropis přiložen na dalším listě. Notně se mi ulevilo a musím říct, že z té hodně nejisté situace se tohle vyvrbilo ještě pro mne velice příznivě. Za to O2 určitě děkuju. Nicméně když opadla první euforie, napadaly mne k tomu další otázky:

Proč mne O2 na lepší možnost neupozornilo předem samo? Třeba když jsem přes operátora žádal, aby mobilní připojení fungovalo i v zahraničí. Tenkrát mne na můj dotaz jen ujistil, že v zahraničí je stahování placeno podle objemu stažených dat, ale prý to není nic moc drahého. Jen nevěděl kolik.

Dále: Jak je vlastně vůbec možné, že když obslužný program hlásí nemožnost připojení, že se přesto data mimo vůli a vědomost uživatele stejně stahují jakýmisi jinými kanály? Tahle otázka je dost zapeklitá, nejsem si jist, jak by dopadla případná soudní pře v mém daném případě.

A snad ještě jedna otázka: Proč se O2, když vidí typ připojení a narůstajjící množství dat, samo aktivně uživatele nezeptá, jestli to je tak správně právě s ohledem na velmi značnou cenu toho stahování? Veškeré kontakty včetně telefonu na mne mají z mé registrace u O2 a na smlouvě o mobilním připojení...

Samozřejmě, mám radost z toho, že nakonec to všechno pro mne dopadlo relativně dobře. Na druhou stranu jsem tak trochu na rozpacích, proč takové situace vůbec vznikají a kolik dalších lidí na to naletí a náslědně třeba tu slevu nedostane.... Jsem zastáncem spíše systémového řešení a předcházení možným chybám a nedorozuměním, než následným úlevám formou dobropisu.

Autor: Milan Soušek | čtvrtek 19.8.2010 17:18 | karma článku: 10.64 | přečteno: 2070x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Věda

Pavel Suk

Mochovce – jaderná elektrárna, nebo past na peníze

Dnešní článek bude věnován slovenské jaderné elektrárně Mochovce, která je ve výstavbě již od roku 1981. Podle plánů měly být v komplexu 4 jaderné reaktory VVER-440 ale během let došlo k událostem, které vedly ke zpoždění výstavby

18.10.2017 v 20:02 | Karma článku: 5.04 | Přečteno: 119 | Diskuse

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii-8.Bunkový genóm ako báseň. Posunieme „hranice“ života?

Ukázalo sa, že na procesy genetických zmien je možné, ba nutné, aplikovať princípy informatiky a kombinatoriky. Aké sú niektoré závery týchto empirických vied pre biológiu? - Je živá už molekula RNA? Kde vlastne začína život?

16.10.2017 v 17:08 | Karma článku: 5.91 | Přečteno: 78 | Diskuse

Jan Fikáček

Dnešní fyzice trochu chybí.... fyzika, aneb proč je matematika někdy fyzikálně slepá

Matematika je náš nejlepší "smysl", kterým vidíme nejhlouběji do světa elementárních částic, či nejostřeji do minulosti vesmíru. Tento superiorní "smysl" má ale, bohužel, i své "optické klamy" a nedostatky.

16.10.2017 v 9:07 | Karma článku: 18.94 | Přečteno: 486 | Diskuse

Dana Tenzler

Proč jsou stopy v mokrém písku nakrátko suché?

Když se procházíte po mokrém písku, můžete si všimnout zajímavého jevu. Písek, na kterém právě stojíte, se zdá být světlejší a sušší než zbytek pláže. Je to trik nebo optický klam? (délka blogu 5 min.)

16.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 22.82 | Přečteno: 482 | Diskuse

Dana Tenzler

Proč vlastně fungují – přesýpací hodiny?

Co mají přesýpací hodiny společného s klenbou kostela – a proč vlastně fungují tak, jak fungují? (blog je dnes kratší, ca. 2 min.)

12.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 26.85 | Přečteno: 834 | Diskuse
Počet článků 89 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3729
Apolitik s vytříbeným vkusem pro nevhodno.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.